Renginiai

Pamokos ne mokyklos erdvėse

Žmogus, spalio 26 – osios rytą užsukęs į Naujininkų mokyklą, būtų gerokai nustebęs: nei mokinių klegesio, nei mokytojų – tuščia ir tylu... Pasirodo, mokiniai ir mokytojai nutarė paįvairinti ugdymo procesą, patirti naujų įspūdžių, užsiimti neįprasta veikla. Taigi visi patraukė į įvairias Vilniaus vietas.

1 a klasės mokiniai aplankė Lietuvos nacionalinį muziejų. Susipažino su  parengtomis ekspozicijomis.  Mokėsi kultūringai elgtis muziejuje. Buvo žingeidūs, domėjosi istorija ir etnine kultūra.
Pirmokėlių neišgąsdino lietinga diena. Išėję iš muziejaus, jie panoro pasivaikščioti. Stabtelėjo prie arkikatedros, katedros varpinės, valdovų rūmų, LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklo, pamatė Gedimino pilį.  Mokytojos mokiniams papasakojo apie šias lankytinas vietas.
Mokinukai aplankė ir Bernardinų sodą. Stebėjo parko gamtą rudenį, atpažino medžius ir kitus augalus.
Pavargę, bet gerai nusiteikę grįžo į mokyklą. Mokiniai su nekantrumu lauks kitų išvykų.

                                                                                                                    1a klasės mokytoja Rasa Strazdienė

3a klasės mokiniai lydimi mokytojų lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Vaidinkime su lėlėmis". Pirmiausia gidė supažindino su  įvairiai valdomomis lėlėmis- marionetėmis, lazdinėmis, rankinėmis. Papasakojo iš ko jos pagamintos, kaip valdomos.  Vaikai galėjo patys jas išbandyti. Po to gidė papasakojo Brolių Grimų pasaką „Erškėtrožė“. Vaikai, išklausę pasakos,  pasirinko pasakos veikėjus - lėles ir parepetavę suvaidino pasaką. Vaidinti vaikams buvo labai smagu. Jie įdomiai ir turiningai praleido laiką.

                                                                                                                        3a mokytoja Vilija Grybauskienė   

4 a ir 4b klasių mokinių užsiėmimas vyko rekonstruotame kepėjo name muziejaus miestelyje. Meduolių kepimo tradicija gyvuoja nuo viduramžių. Tai bene pirmasis konditerinis gaminys taip plačiai paplitęs ir išpopuliarėjęs visoje Europoje. Daugelyje šalių figūriniai meduoliai puošiami kalėdiniu laikotarpiu. Lietuvoje jie buvo kepami ne tik Kalėdų šventėms, bet ir kitų švenčių proga, prekiaujama turguose, jomarkuose. Kiekvienas kepėjas stengėsi suteikti meduoliams kuo patrauklesnę, įdomesnę formą, papuošti spalvotu glaistu. Populiariausios formos: širdelės, žvaigždės, arkliukų, paukštelių, žmonių ir kt. figūros.Užsiėmimo metu dalyviai susipažino su meduolių gaminimo tradicijomis, buvo demonstruojamas meduolių puošimas, siūloma patiems jų išsikepti, pasipuošti.

                                                      Mokytoja Vida Chlebnikovienė                 

3 c klasės mokiniai lankėsi Radvilų rūmų muziejuje. Dalyvavo edukacinėje programoje ,,Grafikos pradžiamokslis". Mokiniai išmoko grafikos atlikimo technikos: piešė gyvūno eskizą, raižė jį plokštelėje, tepė dažais ir vaizdą atspaudė popieriuje.                                                                                                  

Darbelis visiems pavyko ir suteikė labai daug džiaugsmo.

                                                                                                            3 c klasės mokytoja Roma Simonavičienė

5b klasė kartu su mokytojomis Inga Juškiene ir Vilija Fokiniene išvyko į Vilniaus Bernardinų bažnyčią. Ekskursijos metu susipažinome su bažnyčios istorija, apžiūrėjome išlikusius bažnyčioje autentiškus skliautus, freskas ant sienų, šimtmečių istoriją menančias plytas ir sienas. Apsilankėme požemyje, kuriame buvo laidojami vienuoliai, užsilipę vijokliniais laiptais į bažnyčios palėpę, gėrėjomės Vilniaus senamiesčio vaizdais. Didžiausią įspūdį mokiniams padarė požemių paslaptys, susidomėję apžiūrinėjome senovines degto molio plytas, kuriose iki šiol išlikę meistrų pirštų atspaudai, gyvūnų palikti pėdsakai. Ekskursija mokiniams patiko.

Lietuvių kalbos mokytoja Vilija Fokinienė

6a klasė lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekoje, kur dalyvavo labai įdomioje pamokoje „Parašyk svajonę Brailio raštu“.  Vos tik atvykę į biblioteką, vaikai buvo supažindinti su knygomis, parašytomis Brailio raštu, išgirdo istoriją, kaip kilo to rašto pavadinimas, aplankė keletą salių, kuriose eksponuojami aklųjų ir silpnaregių darbai: rankdarbiai, darbai iš medžio, iš molio. Pamatė stendus, kuriuose užfiksuotos akimirkos iš regėjimo negalią turinčių žmonių laisvalaikio: jų pasiekimai sporto, muzikos srityse.  Vėliau mokiniai patys mokėsi Brailio rašto, rašė svajonę, linkėjimus. Visiems labai patiko susirašinėti „slaptuoju“ raštu, kurį perskaityti gali ne kiekvienas. 

                                                                                                              Lietuvių kalbos mokytoja Sigita Balčienė

6 b klasės moksleiviai kartu su anglų k. mokytoja V. Varkaliene ir klasės vadove J. Zinkevičiene dalyvavo edukacinėje programoje apie Europos Sąjungą Europos informacijos biure ir  Seimo rūmuose. Mokiniai susipažino su ES kūrimosi istorija,  pagrindinėmis institucijomis,  atributika ( himnu, vėliava, pinigais). Vėliau vyko ekskursija po Seimo rūmus.  Aplankėme senąją ir naująją posėdžių sales, susipažinome su Seimo koridoriuose esančiomis ekspozicijomis ir paroda, skirta Lietuvos Konstitucijos 25 – mečiui. Pabendravę su koridoriuose  sutiktais Seimo nariais, visi įsiamžinome nuotraukose  Parlamento galerijoje  prie Gediminaičių stulpų konstrukcijos,  papuoštos trispalvėmis apyrankėmis. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų mokykla.

Gavę dovanų knygeles apie ES, puikiai praleidę dieną  grįžome į Naujininkus.

Mokytojos J. Zinkevičienė ir V. Varkalienė

 

7a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Garso įrašo istorija" M.Mažvydo bibliotekoje. Vaikai klausėsi pasakojimo apie muzikines dėžutes, pianolas, taip pat išgirdo istoriją, kaip daugiau nei prieš šimtą metų bandyta ,,pagauti" garsą. Bibliotekoje apžiūrėjo popierinius ritinėlius bei klausėsi senovinių plokštelių.

Muzikos mokytoja Sabina Kalibataitė

 

7m klasės mokiniai mokytojų lydimi nuvyko į Lietuvių kalbos instituto Lietuvių kalbos muziejų  ,,Lituanistikos židinys“. Pirmiausia gidė supažindino su mūsų abėcėle. Įdomu, kad daugelis raidžių skolintos ir tik viena raidė ,,ė“ yra sava. ,,Jauniausia“ raidė, pasirodo, ,,ū“. Išgirdome labai įdomią istoriją, kaip  lietuvių kalba pasiekia kitas šalis. Vienas japonų kalbininkas atvyko į Lietuvą. Jam labai patiko mūsų kalba ir jis išvertė į japonų kalbą ,,Eglę žalčių karalienę“. Kai jam gimė sūnus, laimingas tėtis nutarė jį pavadinti vardu iš šios lietuviškos pasakos ir pavadino.... Egle. Taigi tolimojoje Japonijoje yra vyriškis gražiu moterišku vardu. Pamokos pabaigoje vaikai klausė tarminių pasakojimų ir stengėsi juos papasakoti bendrine kalba ir dainavo.

          Pamoka buvo tikrai įspūdinga.

                                                                                                            Lietuvių kalbos mokytoja Rita Matulienė  

 

8m klasei rusų kalbos pamoka vyko Lietuvos rusų dramos teatre, kur aktorius Aleksandras Kanajevas rusų kalba supažindino mokinius su vidine ir nematoma teatro dalimi. Kelionėje po teatrą jis, pasakodamas įvairias istorijas apie teatro pastatą, lydėjo mokinius ten, kur paprastai netenka pabūti eiliniam teatro lankytojui – grimo ir persirengimo kambariuose, siuvykloje, kostiumų sandėlyje, milžiniškose dekoracijų laikymo patalpose, orkestro duobėje. Taip pat mokiniai pabuvojo ant scenos ir matė, kaip scena ruošiama spektakliui. Buvo integruotas ir karjeros ugdymas, kadangi mokiniai sužinojo daug įvairių specialybių pavadinimų, išgirdo, kaip galima jas įgyti. Aleksandras atsakė į mokinių klausimus.  Persirengimo kambaryje buvo surengta viktorina: mokiniai turėjo atspėti, koks kostiumas kokiam personažui  tinka. Sunkiausią kostiumą atspėjęs Ernestas gavo dovanų du bilietus į spektaklį. Pačioje pabaigoje mokiniai dar gavo užduotis, kurias turėjo atlikti.  
Kulminacija buvo bendra nuotrauka. Apsilankymas teatre mokiniams paliko neišdildomą įspūdį

                                                                                                            Rusų kalbos mokytoja Regina Volodkovič

 

9 a klasės mokiniai su klasės auklėtoja Vaida Porutiene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danute Balevičiūte lankėsi  Taikomosios dailės muziejuje, kuriame vyko edukacinė programa „Stiklo švytėjimas“. Gidas supažindino mokinius su stiklo gamybos procesu ir parodė unikalią  dirbinių ekspoziciją. Kelios ekspozicijos buvo visiškoje tamsoje. Buvo apšviesti tik stiklo dirbiniai. Apžiūrėję  parodą devintokai atliko praktinę užduotį: pasitelkę  juodą popieriaus lapą, baltą pieštuką ir išsirinkę vieną iš stiklo dirbinių bandė jį pavaizduoti popieriaus lape. Vėliau savo piešinius pagyvino šviečiančiais tamsoje dažais. Mokiniams patiko tiek netradicinė paroda, tiek edukacinis užsiėmimas.

                                                                                                                         9a klasės mokinė Lina Lukaševa

 

10a klasės mokiniai, lydimi anglų kalbos mokytojų Aurelijos Stašaitienės ir Žydrūnės Motiejūnienės, lankėsi Vilniaus universitete, kur mokiniams vyko anglų kalbos pamokos.

Prieš prasidedant pamokoms moksleiviai, susirinkę prie universiteto, susidomėję stebėjo, kaip Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė sutinka Liuksemburgo Didįjį Hercogą Henrį, pirmąkart  atvykusį į Lietuvą oficialaus vizito.

Vilniaus universitete mokiniai susipažino su universiteto istorija, bibliotekos fondais, lankėsi P. Smuglevičiaus bei Baltojoje salėse, pakilo į astronomijos observatorijos bokštą, grožėjosi ir analizavo universiteto ansamblio architektūros stilius, Šv. Jonų bažnyčios interjero detales, P. Repšio ir R. Gibavičiaus freskas, pasivaikščiojo po universiteto kiemelius.

Pamokos baigėsi šalia R. Gibavičiaus freskos „Poetai“, kur mokiniams buvo perskaitytas lotyniškas užrašas „Ex nihilo nihil fit“ („iš niekur niekas neatsiranda“), palinkėta stengtis mokytis ir kitąkart sugrįžti į universitetą jau  studentais.

                            Anglų kalbos mokytoja Žydrūnė Motiejūnienė 
Ankstesni įrašai


Spalio mėnesį mokyklos sporto salėje tradiciškai vyksta 5-6 klasių  tarpklasinės kvadrato varžybos. 

Šiandien po keturių pamokų aktų salėje vyko Kalbų savaitės baigiamasis renginys, kuriame mokiniai pristatė savaitės veiklas. 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pilietinio ugdymo skyrius pakvietė mokinius dalyvauti akcijoje „Konstitucija gyvai“. 

Šiais mokslo metais 5 a kl. mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir tikybos mokytojomis rengia skaitymo motyvaciją, etninę kultūrą ir socialinius įgūdžius ugdantį projektą „Skaitau minkštai“. 

Vilniaus Naujininkų mokykloje vyko akcija „Padovanok mokyklai tulpės svogūnėlį“.