Renginiai

Knygnešio dienos minėjimas mokyklos bibliotekoje

Kovo 16- oji - Lietuvoje  minima Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas, knygnešiai atliko milžinišką darbą. Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo platinamos itin aktyviai.              
Minėdami šią dieną, 6a kl. moksleiviai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos pamokoje – viktorinoje, skirtoje Knygnešio dienai paminėti. Mokyklos bibliotekoje teko atlikti gausybę užduočių. Vaikai  sprendė kryžiažodžius, atpažino garsiausių knygnešių ir lietuvių kalbos saugotojų nuotraukas, klijavo dėliones, kūrė eilėraščius, netgi bandė įsijausti į spaudos draudimo laikotarpiu gyvenusiųjų  kailį- skaitė žodžius, parašytus graždanka.

Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji –įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena –skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti ...

___________________________

Sigita Balčienė Įrašo autorius:
Sigita Balčienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Mieli tėveliai, mokytojai, mokyklos darbuotojai ir visi neabejingi mokyklos gerovei, kviečiame skirti 2 % pajamų mokesčio mūsų mokyklai. Tai būtų didelė parama, kurią galėtume panaudoti mokinių ugdymo proceso gerinimui.

Kovo 12 dieną, 6- os pamokos metu, mokyklos aktų salėje vyko šventinis renginys, skirtas 28- osioms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 

Kovo 8 d. 1 a klasės mokiniams pamokos vyko ne mokyklos erdvėse. Pirmokai aplankė Europos informacijos centrą. 

Kovo 9 d. Vilniaus Naujininkų mokykloje pradinukams surengta pamoka „Gamtukai“.

Kovo 28 d. (trečiadienį) 17 val. 30 min. kviečiame būsimų priešmokyklinukų ir būsimų pirmokų tėvelius į Naujininkų mokyklos atvirų durų dieną.