Panemunės pilys
Gražų rugsėjo 9-osios rytą 5a kl. mokiniai su klasės vadove Stase Bakaitiene ir lietuvių k. mokytoja Jurgita išsiruošė į daug naujų įspūdžių žadančią kelionę vaizdinguoju Panemunės keliu. Kelionės tikslas – aplankyti ir susipažinti su šiame kelyje esančiais gamtos, istorijos ir kultūros objektais.
Pirmoji stotelė - Raudondvaris. Tai jaukus miestelis, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio upių santakoje, apsuptas nuostabios gamtos ir garsėjantis architektūriniu ansambliu – Raudondvario dvaru. Priklausęs Radviloms, Tiškevičiams, dvaras visada garsėjo kaip kultūros ir meno centras. Ekskursijos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su iškiliausiais pilies valdytojais, kartu su gide leidosi į dvaro istorijos labirintus, vėliau apžiūrėjo tankų medžių sodą, kuriame veši ir itin reti augalai.
Kelionė tęsėsi Seredžiuje. Čia yra išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Penktokai, ryžtingai nusiteikę, įveikė ne vieną šimtą laiptelių viršūnės link, nuo kurios atsivėrė ypatingo grožio Nemuno vingio vaizdai.
Kita kelionės stotelė - vienoje seniausių Lietuvos gyvenviečių - Veliuonoje. Pasak istorinių šaltinių, čia lankėsi, kovojo ir mirė Lietuvos kunigaikštis Gediminas. Trumpam stabtelėję miestelio centre, mokiniai apsilankė prie Veliuonos bažnyčios, kuri buvo pastatyta Vytauto Didžiojo įsakymu 1421 m. Tai yra viena iš seniausių bažnyčių Lietuvoje. Šventovė itin turtinga įvairių amžių istorijos ir dailės vertybėmis.
Trečioji stotelė - Raudonė, kuri garsi savo pilimi. Čia mokiniai susipažino su pačios pilies istorija, apžiūrėjo menėse eksponuojamus paveikslus ir muziejaus eksponatus, užlipo į bokštą, iš kurio atsiveria nepaprastai graži apylinkių panorama.
Paskutinioji kelionės stotis - Panemunė. Šią gyvenvietę puošia Panemunės pilis, dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi. Mokiniams pavyko aplankyti atkurtą istorinę XVIII a. virtuvę, karcerį bei užlipti į gana aukštą pilies bokštą. Informatyviai ir įdomiai pilies gidas papasakojo mokiniams nepaprastą šios pilies ir jos gyventojų istoriją. Ekskursijos pabaigoje mokiniai pasivaikščiojo po pilies parką, kuriame surado saugomą 1,7 m skersmens Gelgaudų ąžuolą – istorinio ąžuolyno reliktą.
Kelionė buvo turininga, kupina naujų žinių ir puikių emocijų.
___________________________
padėkoti autoriui