Atbėga elnias devyniaragis

Gruodžio 7 d. mokykloje sulaukėme svečių. Atvyko Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ atlikėjai. Pristatė teatralizuotą koncertą , Adventinę- Kalėdinę programą „Atbėga elnias devyniaragis“. Šioje, netradicinėje edukacinėje programoje, ansamblio muzikantai- atlikėjai nuotaikingai bei žaismingai supažindino su Advento- Kalėdų laikotarpio papročiais, tradicijomis, skirtingų lietuvių liaudies muzikos instrumentų skambesiu, atsiradimu, išraiškos galimybėmis. Dainavo lietuvių liaudies Adventines- Kalėdines dainas.

Iš pradžių  išgirdome, kaip mūsų protėviai ruošdavosi Šv.Kalėdoms, kaip praleisdavo Advento vakarus. Sužinojome, kad vyrai, susėdę prie krosnies, drožinėdavo žaisliukus Kalėdoms, dirbdavo skudučius. Moterys siuvinėdavo, megzdavo.

Prasidėjo antroji- linksmoji programos dalis. Ansamblio atlikėjai grojo lietuvių liaudies instrumentais: kanklėmis, skudučiais, smuiku, birbyne, būgnu. Kiti ansambliečiai savo dainomis linksmino salę. Juokingiausia buvo, kai dainavo apie gražuolę, atlikėjas priklaupė prie mokytojos, skyrė jai dainą.

Trečioji programos dalis- žaidimai. Vaikai turėjo galimybę dalyvauti adventiniuose žaidimuose. Mergaitės mėtė vainikėlius ant medžių šakų- jeigu pataikydavo, vadinasi, susiras draugų. Berniukams teko nusiauti batą, sudėti į lovatiesę, tuomet- vienas, du, trys...batai kyla į viršų...tas, kurio batas iškrito, daug keliaus, o tas, kurio ne- bus namisėda.

Laikas prabėgo labai greitai, buvo smagu žaismingai prisiminti tautos kultūrą, tradicijas, kurios atsispindi liaudies sukurtose dainose, padavimuose, pasakojimuose. Tai neįkainojamas tautos turtas, kurį puoselėjame ir išsaugome ateities kartoms.

Danielius Kozel, 6b kl.

Sigita Balčienė, lietuvių k.vyr.mokytoja

2017 m. lapkričio 24–25 d. 7a ir 7 m kl. mokiniai kartu su mokytoja Vida Sivickiene dalyvavo respublikiniame projekte „Lyderystės mokykla“.

Netradicinė ugdymo diena “Prakalbink erdvę” vyko lapkričio 30 dieną.

Meninio skaitymas konkursas, skirtas poetės Juditos Vaičiūnaitės 80 – mečiui, šį kartą vyko 2 –ojo aukšto foje lapkričio 28 dieną, po 5 pamokų.

Dėkojame 1a, 1b, 1c, 2b, 5a, 6a, 6b, 7a, 7m, 8a, 8m, 9a, 10a klasėms už dalyvavimą trafareto mokyklos langui puošti konkurse.

Žinodami, jog Jiezno gimnazija nuo senų laikų garsėja gražiomis etnokultūrinio ugdymo tradicijomis, pasikvietėme į svečius gimnazijos etnokultūrinio ugdymo būrelį „Apie gyvenimą linksmai“.