Renginiai

TŪM programa: įtraukaus ugdymo stažuotė Švedijoje

2025 m. kovo 9–14 d.  Vilniaus Naujininkų progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žydrūnė Motiejūnienė ir mokytoja Regina Volodkovič,  kartu su kitų 10 Vilniaus TŪM programos mokyklų mokytojais, švietimo pagalbos specialistais, Vaiko gerovės komisijų nariais, administracijos atstovais, projekto partneriais iš Vilniaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos ir kolegomis iš Lietuvos įtraukties švietime centro, vyko į stažuotę į Stokholmą (Švediją), kurios tikslas buvo tobulinti bendrojo ugdymo mokyklų vadovų, administracijos atstovų, švietimo pagalbos specialistų, Vaiko gerovės komisijos narių bei pedagogų įtraukiojo ugdymo vadybines ir profesines kompetencijas, pasisemiant praktinės ir teorinės patirties Švedijos švietimo įstaigose bei sukurti teorines ir praktines prielaidas sėkmingai naudoti ir organizuoti įtraukųjį ugdymą. Stažuotės metu vizituotos 3 skirtingos Stokholmo ugdymo įstaigos: Noblakolan Saltsjö-Boo mokykla, Haninges komunos suaugusiųjų mokymo centras ir ikimokyklinio ugdymo įstaiga ,,Zinket“, vyko susitikimai su šiose įstaigose dirbančiais administracijos atstovais, pedagogais, specialiojo ugdymo pedagogais bei edukacinių erdvių apžiūra. Buvo nagrinėjamos įtraukčiai svarbios temos: įtraukiojo ugdymo organizavimo sprendimai; įtraukiojo ugdymo patirtys ir praktikos, ugdymo turinio pritaikymas; šiuolaikiškos mokytojų taikomos ugdytiniams pozityvaus elgesio palaikymo ir skatinimo praktikos, emocijų ir elgesio valdymo bei prevencinės priemonės; mokyklos ir klasės aplinkų pritaikymo ir pamokų organizavimo sprendimai.

 

Daugiau informacijos apie stažuotę  https://www.eduvilnius.lt/naujienos/itraukusis-ugdymas-ir-edukacines-inovacijos-svedijos-patirtis/

___________________________

Žydrūnė Motiejūnienė Įrašo autorius:
Žydrūnė Motiejūnienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui




Ankstesni įrašai


Vasario mėn. vyko  Vilniaus m. 5–8 klasių mokinių biologijos olimpiada. Sveikiname 8 kl. mokinį Emilijų Brazį, laimėjusį olimpiadoje pagyrimo raštą. 

Kovo 7 d. geografijos pamoką vedė verslininkas Mindaugas Šatkauskas, tapęs septintuoju lietuviu, įkopusiu į aukščiausią pasaulio viršukalnę – Everestą (8848 m.) ir iškėlė Lietuvos vėliavą, kurią jam padovanojo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

2025 m. kovo 7 d. Vilniaus Naujininkų progimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo jau 15-tą kartą vykstančiame Nacionaliniame diktante.

Kovo 6 d. progimnazijoje įvyko 8 klasių anglų kalbos mokyklinė olimpiada, kurioje dalyvavo 12 mokinių. 

Kovo 4 dieną Naujininkų progimnazijoje vyko pradinių klasių Kaziuko mugė, kurios metu mokiniai džiaugėsi galėdami parodyti savo kūrybiškumą ir prekybos įgūdžius.