Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija (LIMA) trečią kartą organizavo Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, kuris vyko 2017 m. kovo 10 d. Konkursu siekta prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe, skatinti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.

Prie šio konkurso prisidėjo ir mūsų mokykla.  Penkiolika 5-10 klasių mokinių dalyvavo šiame konkurse ir sprendė įvairias Lietuvos istorijos užduotis. Geriausiai konkurso užduotis atliko 10a klasės mokinys Karlas Žužickas, kuris išrinktas Vilniaus Naujininkų mokyklos Lietuvos istorijos žinovu. Sveikiname jį ir tikimės, kad kitais metais dar daugiau besidominčių Lietuvos istorija prisidės prie konkurso.

Vaida Porutienė Įrašo autorius:
Vaida Porutienė

Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą,
išaugusį iš pelenų,
kaip savo rūpestį didžiausią,
kuriuo lyg vieškeliu einu.

Kovo 3 – iosios dienos vidurdienį mūsų mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurią  įdėdami nemažai kūrybiškumo, jėgų ir darbo, organizavo socialinių mokslų, dorinio ugdymo, menų ir technologijų metodinės grupės mokytojai kartu su 3 b, 6 m, 7 m, 8 m, 10 a klasių mokinių atstovais.

02-28 d. mokykloje vyko Užgavėnių šventė. Per ketvirtąją pamoką  į mokyklos sporto aikštyną rinkosi pradinukai. Mokiniai dainavo Užgavėnių dainas, prisiminė šventės papročius, kaukes, (kai kurie mokiniai  ir patys buvo jų pasigaminę), šoko pritariant mandolinai, degino Morę.

Kovo 28 d. mokykloje vyko 7-8 kl.  viktorina „Senieji amatai”.  Moksleivių komandos varžėsi tarpusavyje, pristatė namuose ruoštus darbus.

Vasario 22 d. 6 m kl. komanda „Smalsučiai“,vadovaujama  biologijos mokytojos V.Sivickienės,  dalyvavo tarpmokykliniame  projekte „Protų mūšis“, kuris skiriamas paminėti VMKMC 26–ajam gimtadieniui. Projekto organizatorius – Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras.