Informacija mokiniams

Mokslo metų pabaigoje ruošiantis baigiamiesiems atsiskaitymams, taip pat rengiantis egzaminams, daugeliui vaikų ir paauglių įtampą kelia nerimas dėl rezultatų ar suaugusiųjų spaudimas. Užvaldžius stipriems jausmams (pykčiui, baimei ir kt.), dažniausiai pasielgiama impulsyviai. Nerimą gali kelti ir tai, kad ne visuomet pavyksta sukoncentruoti dėmesį į mokslus.

„Labai dažnai vaikai ir paaugliai net nepastebi, kad atsisėdę prie namų darbų valandą ar ilgiau susirašinėja su draugais, pasiėmę knygą – šokinėja nuo vieno video internete prie kito, o pradėję žiūrėti filmą – „įlenda“ į socialinius tinklus“, – pastebi Paramos vaikams centre veikiančios mentorystės programos „Big Brothers Big Sisters“ draugysčių koordinatorė, psichologė Vilija Švederytė.

Pasak psichologės, dažniausiai žaidimą įsijungiame ar užmetame akį į socialinius tinklus, nes norime nukreipti mintis nuo ne itin malonios veiklos. Tai automatinė reakcija į neigiamus jausmus, kuriuos gali sukelti nuobodulys, vienišumo ar nesaugumo jausmai, nepasitikėjimas savimi. „Tai kaip jaučiamės sunku kontroliuoti, tačiau galima pasirinkti, kaip reaguoti. Nenuklįsti į kitą užsiėmimą padeda savęs stebėjimas ir sustabdymas, suplanuotos pertraukos, nereikalingų darbui interneto puslapių ar įrenginių išjungimas, tinkama mokymosi vieta“, – sako V.Švederytė.

Konkretūs patarimai, kaip susikaupti ir nusiraminti – https://bit.ly/2ZWZQjC

Mergaitės ir paauglės (7–14 metų), kurios jaučiasi vienišos, nepasitiki savimi ar stinga motyvacijos, kviečiamos dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“. Čia įveikti įvairius gyvenimiškus sunkumus padeda psichologų atrinktos ir specialiuose mokymuose parengtos savanorės, kurios su mergaitėmis bei paauglėmis individualiuose susitikimuose užsiima abiems patinkančia veika ir kalbasi joms svarbiomis temomis. Daugiau informacijos ir registracija – www.bbbs.lt

Pasitarti su psichologais įvairiomis vaikų auklėjimo temomis kviečiame diskusijose „Pasikalbėjimai su psichologu“. Daugiau informacijos –  https://bit.ly/3fQ76Dg

Danutė Balevičiūtė Įrašo autorius:
Danutė Balevičiūtė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Skelbiame preliminarius 1-8 klasių mokinių, kviečiamų mokytis nuo 2020 - 2021 m. m. rugsėjo 1 d., sąrašus.

Nepamirškite savo apsisprendimo dėl mokyklos, jei gavote pakvietimus iš kelių mokyklų, birželio 5-7 d. patvirtinti  e. sistemoje https://svietimas.vilnius.lt/

II etapo mokinių kvietimą į atsilaisvinusias vietas matysite birželio 10-11 d.

Sveiki įžengę į vasarą!

Vieni sužinos, kiti prisimins, kad birželis kupinas įvykių ir pasiūlymų šeimoms, stovyklaujantiems bei stovyklas rengiantiems!

1. Birželio 18 d. 16:00-18:00 vyks “VASAROS STOVYKLŲ PIKNIKAS”. Tai įspūdinga stovyklų mugė, prie kurios visi stovyklų rengėjai gali prisijungti ir apie save garsiai pranešti gausybei lankytojų, o stovyklaujantys – šauniai praleisti laiką.

„Karališkasis bokso klubas“ kviečia prisijungti prie projekto „Pozityvios bokso ir fitneso treniruotės vaikams ir jaunimui“ ir visą vasarą nemokamai sportuoti Boksą ir „Fitbox“.
Pradinių klasių moksleiviai (iki 12 metų) bokso treniruočių metu įgys šios sporto šakos pagrindus arba juos praturtins (treniruotės ne kontaktinio pobūdžio).
Jaunimas (nuo 12 metų) FitBox treniruočių metu sportuos pagal kovos menų pagrindais parengtą fitneso programą, kuri padės sustiprėti fiziškai ir įgyti pasitikėjimo savimi!

Informuojame, jog nuo 2020-06-08 iki 2020-06-19 d. Vilniaus Naujininkų mokykloje bus organizuojama vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulės zuikutis“. Stovyklą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Gegužės 25 d. vyko atvira, integruota 6a ir 6b klasės valandėlė „Rūkymas: ar verta pradėti?“. Rūkymo tema buvo pasirinkta neatsitiktinai – gegužės 31 dieną minima Pasaulinė diena be tabako. Ši klasės valandėlė išskirtinė tuo, kad joje dalyvavo dvi šeštokų klasės ir ji vyko nuotoliniu būdu, per ZOOM platformą.