Abėcėlės šventė ,,Raidžių karalystėje” 1b klasėje

Sausio 28d. Vilniaus Naujininkų progimnazijoje tradiciškai vyko pirmokų abėcėlės šventė. Šiemet šventė buvo kitokia, nes vyko nuotoliu būdu. Į nuotolinį renginį susirinko 1b klasės pirmokai. Pasipuošę savo vardo karūnomis nukeliavo į raidžių šalį. O ten turėjo ne tik padeklamuoti išmoktus eilėraštukus, padainuoti daineles, įminti mįsles, bet ir atlikti įvairias užduotis. Susipažinti su lietuviškos abėcėlės raidžių atsiradimo istoriją. Išsiaiškinti ar tikrai mūsų gražioji abėcėlė prasideda A raidele ir baigiasi Ž. Iš raidelių dėlioti pačius svarbiausius žodelius: MAMA, LIETUVA, MOKYKLA, AČIŪ, KNYGA. Kiekvienas pirmokas išradingai nupiešė ir pristatė savo raidelę. Mokiniai džiaugėsi, kad jau išmoko visas abėcėlės raides ir jau gali patirti skaitymo džiaugsmą. Pirmokai pasakojo, kaip reikia elgtis su knyga: ją reikia gerbti, nemėtyti, neplėšyti, vaikai net siūlė plauti rankas prieš atsiverčiant knygą, leidinį dėti tik ant švaraus rašomojo stalo.
Šventės metu mažieji mokinukai įrodė, kad jau puikiai pažįsta raides ir moka skaityti.
___________________________
padėkoti autoriui





Įrašo autorius:











