Renginiai

Europos kalbų diena 2022

   Europos kalbų diena minima kasmet rugsėjo 26 d. Tradiciškai šią progą prisiminėme ir mes. Kalbų mokytojai mūsų progimnazijoje vedė netradicines pamokas.

   4a klasės mokiniai savarankiškai surado žodžių LABAS, AČIŪ, LAISVĖ vertimus į įvairias kalbas. Anglų k. mokytojos kuruojami mokiniai dirbo grupėmis ir naudodami surastus žodžius sukūrė įvairiaspalvius plakatus. 6a kl. ir 8b kl. moksleiviai praplėtė akiratį platformoje Kahoot, o 6b kl. angų k. pogrupis iš žodinių ir vaizdinių užuominų bandė atspėti kalbos šalis.

   Per  lietuvių k. pamokas 6b kl. ir 7b kl. mokiniai klausėsi Europos šalių kalbomis įgarsintų priežodžių, posakių, patarlių, atrinktų įdomesnių ir juokingesnių pasakymų. Mokiniai klausydami spėliojo, kokią kalbą girdi, ir lygindami jas tarpusavyje bandė įžvelgti panašumus bei skirtumus.     

   Rusų kalbos pamokos metu 8a klasė atsakinėjo į viktorinos klausimus.

  Minėdami Europos kalbų dieną, 5-tų klasių ir ukrainiečių klasės mokiniai mokėsi įvairiomis kalbomis parašyti vieną svarbiausių dabartinio laikmečio žodžių - TAIKA. Linkėdami sau ir viso pasaulio vaikams taikos, jie šį žodį įvairiomis kalbomis užrašė ant pačių pagamintų Europos šalių vėliavėlių.

___________________________

Jurgita Popova Įrašo autorius:
Jurgita Popova
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Rgsėjo mėnesio pabaigoje 7a ir 8b klasės mokiniai lankėsi Biržų apylinkėse

10.00- 16.00 Meninės, muzikinės improvizacijos Naujininkų erdvėse "Sveikiname Naujininkus ir Vilnių 700":
Prie Dariaus  ir Girėno/Kapsų g. sakryžos; prie LIDL; prie Naujininkų seniūnijos; prie gimnazijos "Juventa"; prie Dzūkų/Panevėžio g. sankryžos.

15.00 – 18.00 Pramogos ir edukacija „Juventos“ gimnazijos teritorijoje:

 

Šiandien progimnazijos aktų salėje vyko Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro koncertas

Rugsėjis

Po langais iš ryto 
Obuolių prikrito. 
Gelsta klevo lapas – 
Rudenėli, labas! 

Skelbiame priimtų mokytis Vilniaus Naujininkų progimnazijoje nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. mokinių klasių sąrašus.

Mokinio kodą (MOK) galima rasti el.sistemoje, kurioje pildėte prašymą. Jei vis tiek jo nerandate, pasitiklinti galite paskambinę į progimnazijos raštinę.