Renginiai

Kalbų metodinė savaitė ,,Žmogus iš Lietuvos“

Ruošiantis švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, 2023 m. kovo 6-10 d. Vilniaus Naujininkų progimnazijoje vyko Kalbų metodinė savaitė ,,Žmogus iš Lietuvos“. Šiais metais 5-8 klasių mokiniai kalbų mokytojų buvo kviečiami pasinerti į tolimą baltišką praeitį. Per lietuvių kalbos pamokas 5 ir 8 klasių mokiniai tyrinėjo, kaip baltai įsivaizdavo pasaulį, kuo tikėjo, ką garbino, kaip senieji pagoniški ir naujesni krikščioniški ritualai atsispindi kalendorinėse šventėse, ką jie reiškia. 6 ir 7 klasių mokiniai per užsienio kalbų pamokas lygino, kuo panašios ir kuo skiriasi lietuvių ir kitų tautų kalendorinės šventės.

Kalbų savaitės veiklas 2023 m. kovo 10 d. vainikavo šventinis, Kovo 11-tajai ir Kalbų savaitės apibendrinimui skirtas renginys ,,Žmogus iš Lietuvos“. Mokiniai, vadovaujami kalbų mokytojų, šiam renginiui sukūrė keturis visatos elementus- vandenį, žemę, orą ir ugnį- atspindinčias inscenizacijas. Nuskambėjus mokinių ir mokytojų sudainuotai baigiamajai dainai, progimnazijos bendruomenė buvo pakviesta pasivaišinti šviežia lietuviška duona.

Renginio akimirkos

___________________________

Žydrūnė Motiejūnienė Įrašo autorius:
Žydrūnė Motiejūnienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui




Ankstesni įrašai


Miela Naujininkų progimnazijos bendruomene,

maloniai kviečiame Jus į
Vilniaus Naujininkų progimnazijos
Kalbų savaitės baigiamąjį renginį 
„Žmogus iš Lietuvos“

Šiandien į VRSCB Nemėžio struktūrinį padalinį atvažiavo ukrainiečiai iš Vilniaus Naujininkų progimnazijos. Kadangi bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, pirmiausia susipažino su biblioteka, taisyklėmis, pažiūrėjo filmuką.

Vasario 10 d. progimnazijos bendruomenė minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje. 

Vasario 8 dieną mūsų mokykloje vyko renginys skirtas Vilniaus jubiliejui paminėti „Kai gimsta Tėvynė mumyse“.

Vilniaus Naujininkų  progimnazijos 6-8 klasių mokiniai bendradarbiaudami su Vilniaus universitetu dalyvavo tarptautiniame projekte „Prasmingas atvirasis mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika (MOST)“. Mokiniai pasirinko aktualią temą „Energijos reikšmė ir taupymas “. Tyrimų rezultatai atskleidė atsakingą ir tvarų mokinių požiūrį į elektros energijos naudojimą kasdieniame gyvenime.