Renginiai

KAZIUKO MUGĖ „O kas ten šilelyje trinkėjo trinkėjo?“

Kovo 3 – iosios dienos vidurdienį mūsų mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurią  įdėdami nemažai kūrybiškumo, jėgų ir darbo, organizavo socialinių mokslų, dorinio ugdymo, menų ir technologijų metodinės grupės mokytojai kartu su 3 b, 6 m, 7 m, 8 m, 10 a klasių mokinių atstovais.  I - ojo aukšto koridoriuje vyko tikrų tikriausias Kaziuko jomarkas, į kurį gausiai rinkosi ir maži, ir dideli. Čia skambėjo liaudiška muzika, savo sukurtais darbais  prekiavo mokiniai. Mugėje buvo galima rasti įvairių dirbinių:  papuošalų, raktų pakabukų, rankų darbo muilo, medinių šaukštų, net  inkilų.

Ši Kaziuko mugė buvo įdomi dar ir tuo, kad joje veikė 6 kūrybinės dirbtuvės:

§ Šokių ir dainų dirbtuvės „Kaziuko suktinukas“. Mokiniai mokėsi, po to kartu šoko ir dainavo keletą lietuvių liaudies šokių ir ratelių iš projekto „Visa Lietuva šoka“ programos.

§ Kūrinijos grožio atskleidimo dirbtuvės „Paukščio plazdenimas“. Mokiniai iš dirbtinio veltinio (filco) gamino pavasario šauklius paukštukus.

§ ,,Istorijos paslaptys: Šv. Kazimiero gyvenimas“. Dalyviai peržiūrėjo ir aptarė pačių mokinių sukurtą video filmuką apie Šv. Kazimierą, vėliau gamino Kaziuko mugės medalius iš molio.

§ ,,Magiškas vilnos pasaulis“. Mokiniai susipažino su vilnos rūšimis, mokėsi velti vilną su adata, gamino margučius iš vilnos.

§ ,,Žaidimų kampelis“. Mokiniai žaidė etnografinius žaidimus. Vyko komandinės varžybos, linksmosios estafetės.

§ Senųjų amatų dirbtuvės „Meistravonės, budavonės“. Mokiniai mokėsi skobti medinius šaukštus, gamino inkilus sugrįžtantiems paukščiams.

 

AČIŪ VISIEMS atėjusiems ir dalyvavusiems šioje gražioje pavasario šventėje !!!

___________________________

Inga Juškienė Įrašo autorius:
Inga Juškienė
Ankstesni įrašai


02-28 d. mokykloje vyko Užgavėnių šventė. Per ketvirtąją pamoką  į mokyklos sporto aikštyną rinkosi pradinukai. Mokiniai dainavo Užgavėnių dainas, prisiminė šventės papročius, kaukes, (kai kurie mokiniai  ir patys buvo jų pasigaminę), šoko pritariant mandolinai, degino Morę.

Kovo 28 d. mokykloje vyko 7-8 kl.  viktorina „Senieji amatai”.  Moksleivių komandos varžėsi tarpusavyje, pristatė namuose ruoštus darbus. 

Vasario 22 d. 6 m kl. komanda „Smalsučiai“,vadovaujama  biologijos mokytojos V.Sivickienės,  dalyvavo tarpmokykliniame  projekte „Protų mūšis“, kuris skiriamas paminėti VMKMC 26–ajam gimtadieniui. Projekto organizatorius – Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras.

2017 vasario 23d. Saulės privačioje gimnazijoje įvyko Vilniaus miesto  konkursas.

Vasario 15 d. visa Naujininkų mokyklos bendruomenė tradiciškai rinkosi Visų Šventųjų bažnyčioje paminėti Vasario 16 – ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.