Renginiai

Kūrybinės dirbtuvės „Sakmių durstinys"

02-28 d. į mokyklą rinkosi svečiai iš Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos, VTVŽŪM.  Kartu su mūsų mokyklos 6 a kl. mokiniais jie dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Sakmių durstinys“. Mūsų šeštokai  kartu su lietuvių kalbos mokytoja L.Jančauskyte perskaitę mitologines lietuvių sakmes  parengė pristatymus apie senąsias mitologines būtybes – Perkūną, velnią, aitvarą, kauką, laumes, raganas, giltinę. Prieš renginį kartu su šokio mokytoja G.Augaityte, dailės mokytoja R.Vaitkevičiūte  kūrė meninį šių būtybių pristatymą. Skambant muzikai mokiniai mitologinių veikėjų paveikslus kūrė šokiu, pristatė dekoracijomis, tekstais.

Išsamiai susipažinę su mitiniais personažais, mokiniai pasinėrė į kūrybines dirbtuves. Technologijų mokytoja N.Misiukonienė bei kitų mokyklų mokytojos pasirūpino gausia medžiagų įvairove. Mokyklų komandos pasiskirstę grupėmis,  riško, klijavo, karpė, lankstė, siuvo. Palengva ryškėjo įvairūs pavidalai – paslaptingos giltinės, modernūs ir tradiciniai aitvarai, tiulio sijonais pasipuošusios laumės, ant žagarų šluotų jojančios raganos. Salėje sklandė  žaisminga kūrybos dvasia, skambėjo muzika. Buvo smagu kurti drauge.

Kiekviena mokykla sukūrė po keletą darbelių. Keletą savaičių jie bus eksponuojami mokytojų kambaryje, o paskui iškeliaus į kitas mokyklas.

___________________________

Laima Jančauskytė Įrašo autorius:
Laima Jančauskytė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Mūsų Abėcėlės šventė buvo linksma. Mes klausėmės dainelių apie rusų kalbos abėcėlę, patys skaitėme nuotaikingus eiliuotus raidžių pristatymus. Kol ruošėmės šventei, susidraugavome su rusų kalbos raidėmis, išmokome jas rašyti ir tarti. Šventei dar turėjome nupiešti spalvingus plakatus, kuriuose reikėjo kūrybingai  pavaizduoti visas abėcėlės raides.

Kovo 1 d. mūsų mokyklos 5b klasės mokinių komanda: Agnė Grybauskaitė, Jorė Ivančikaitė, Nojus Celiešius ir Dovydas Puslys - dalyvavo Vilniaus miesto 5 klasių viktorinoje “Biblijos žinovas” ir užėmė garbingą III vietą.

Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą,
Išaugusį iš pelenų,
Kaip savo rūpestį didžiausią,
Kuriuo lyg vieškeliu einu.“
            Justinas Marcinkevičius                                      

Kviečiame visus Naujininkų mokyklos 5-10 klasių moksleivius, tėvelius ir mokytojus dalyvauti patriotinės dainos festivalyje „Aš tikrai myliu Lietuvą“ skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginys vyks 2019 m. kovo 12 dieną, 6-os pamokos metu, mokyklos aktų salėje.
Piešinio autorė 8m klasės mokinė Greta Dambrauskaitė

Renginio organizatoriai

O kas gi tu esi,Tėvyne, jei ne mes,
Jei ne mūs rankos, jei ne mūs širdys?
Justinas Marcinkevičius

Mes pasiruošę ir pasipuošę

Naujininkų mokyklos Seniūnų taryba ir aktyviausi 9a klasės mokiniai Lietuvos gimtadienį šį kartą minėjo iškeldami geltonos, žalios ir raudonos spalvos rankų delnus.

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija (LIMA) jau penktus metus organizavo nacionalinį konkursą „Istorijos žinovas“, kuris vyko 2019 m. vasario 14 d.