Renginiai

Piliakalnių takais

Kalbų savaitės kūrybinės  dirbtuvės “Atrasiu  Lietuvą iš naujo…”.

Saulėtą rugsėjo rytą kartu su 8 a kl. mokiniais išvykome pakeliauti po Neries regioninį parką.  Planuodami kelionę ketinome leistis Dūkštos pažintiniu taku: eidami palei srauniąją Dūkštą aplankyti Karmazinų, Buivydų ir Bradeliškių piliakalnius. Ši kelionė – Kalbų savaitės projekto “Atrasiu Lietuvą iš naujo…” pradžia. Keliaudami po įdomias, dar nematytas Lietuvos vietas , fotografuosime, rinksime medžiagą įvairiems kūrybiniams darbams.

Pirmieji įspūdžiai – Neries regioninio parko direkcijoje. Jaukiai įrengtoje ekspozicijų salėje gidas Saulius labai patraukliai pristatė parką: kuo žavus Neries kilpų apsuptas kraštovaizdis, kokių unikalių gyvybės formų čia aptinkama (pvz., gencioninis drugys veisiasi tik vienoje parko pievoje, kur auga gencionas ir yra tam tikro rūšies skruzdžių). Iš plunksnų, kaulų, apgraužtų medžių  bandėme atpažinti, kokių gyvūnų galima sutikti parke.

Toliau mūsų laukė 5 kilometrų kelias Dūkštos pažintiniu taku. Iš pradžių jaukiu takeliu palei Dūkštos upelį, paskui – stačiais tirpstančių ledynų išgraužtais skardžiais pasiekėme Karmazinų piliakalnį, apaugusį ąžuolais. Jame įrengtas simboliškas aukuras, primenanatis senųjų pagonių apeigas.

Tilteliu perėję Dūkštą kelionę tęsėme jau kita jos puse.  Informaciniuose stenduose skaitėme apie čia besidarbuojančius bebrus, neršti iš Baltijos jūros atplaukiančias lašišas.

Pagaliau - senosios pirmųjų baltų gyvenvietės – Buivydų ir Bradeliškių piliakalniai. Ant jų ankstyvaisiais viduramžiais stovėjo medinės pilys. Jos priklausė artimajam gynybinių pilių, 20-30 km spinduliu juosiančių Vilnių, žiedui. Mūsų protėviai savo pilis kūrė nuostabiose vietose. Ilgokai gėrėjomės atsivėrusiom erdvėm.  Patiko vaiskių rudens spalvų ir saulės šviesa. Daug juokėmės. Smagu buvo keliauti kartu ir džiaugtis viskuo – į kelmą įsirangiusiu driežu, pūkuotu kirminu ant kelio, ryškiai oranžinėm ožekšnio kekėm, dumblinais batais „netyčia“ įkritus į upelį. Visi tikri ir brangūs dalykai yra paprasti. Gera tai patirti.
Ankstesni įrašai


Rugsėjo 15 dieną Vilniaus Naujininkų Seniūnų tarybos pirmininkė Agata Tichomirova  ir jos pavaduotoja Erika Zubkova dalyvavo Vilniaus mokinių savivaldų informavimo centro rudens forume, kuris vyko  Vilniaus miesto Savivaldybės tarybos posėdžių salėje.

Rugsėjo 14 dieną nuo pat ryto mikrorajono gyventojai ir svečiai buvo kviečiami  į  jau 16 metų vykstančios Naujininkų šventės renginius. 

Visuomeninė organizacija  “Naujininkų bendruomenė” kviečia apsilankyti Naujininkų bendruomenės šventės renginiuose.

Rugsėjo 14 d., 19.00 val., nemiegoti bus kviečiami Naujininkų mikrorajono bendruomenės nariai! Visus norinčius kviečiame į „Juventos“ gimnazijos sporto aikštyną, kuriame po atviru dangumi jūsų lauks nemokamų renginių programa. 
 

Rugsėjo 1-osios rytas Naujininkų mokyklos bendruomenei prasidėjo šventiškai.  Skambant muzikai, visos klasės susirinko mokyklos kieme, kuriame vyko Rugsėjo 1-osios šventė „Vėrinys Lietuvai“.