Renginiai

Kūrybinės dirbtuvėlės „Velykos“

Kovo 28 d. 5 a kl. vyko integruota tikybos, etninės kultūros ir literatūros pamoka „Velykos“. Mokiniai per tikybos pamokas iš anksto išsiaiškino, kokia šventės prasmė, kuo svarbus kiaušinio simbolis. Pasižiūrėjo filmuką apie seną tradiciją kiaušinius marginti vašku. Tikybos mokytoja iš anksto parengė kiaušiniams marginti skirtų priemonių: šaukštų, pritvirtintų prie medinio laikiklio, vaško gabalėlių, žvakių, lazdelių su įsmeigta adatėle, įvairių spalvų dažų. Mokiniai atsinešė virtų kiaušinių.

Per lietuvių kalbos pamokas taip pat ruošėmės šiai integruotai pamokai  - mokiniai kūrė pavasarinius haiku. Iš pradžių skaitėme japonų poetų kūrinėlius, aptarėme haiku kūrimo taisykles ir po to jau bandėme kurti patys. Trieilius mokiniai užrašė ant spalvotų lapelių.

Šios dienos pamoką ir pradėjome pavasariniais haiku. Perskaityti jie grakščiai nutūpė ant simbolinio Velykų medžio. Paskui mokiniai ėmė marginti kiaušinius. Susitelkę, nurimę kaitino vašką, improvizavo, gėrėjosi vieni kitų sukurtais raštais, merkė į dažus. Tyliai skambėjo muzika. Pamokos pabaigoje vaikai dalinosi įspūdžiais – „nurimau“, „pailsėjau“, „galvojau apie pyktį, kurį vis laikau savyje“, „buvo jauku būti kartu“. Džiaugėmės bendrystės jausmu, ramybe ir gražiais margučiais.

___________________________

Laima Jančauskytė Įrašo autorius:
Laima Jančauskytė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Gegužės 28 dieną  mūsų mokykloje vyko tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės renginys „Saugos kodas”. Mokiniai prisiminė , kada yra švenčiama Žemės diena, ir sužinojo, jog net ir Žemė turi savo saugos kodą. 

Kovo 13 d. Vilniaus Naujininkų mokykloje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių renginys „Vėrinys Lietuvai“, skirtas  Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Būsimo pirmoko kraitelis

Kovo 23 d. projektas baigėsi ir  2 aukšto fojė atsirado lentyna, kurią pagaminti padėjo technologijų mokytojas Mantas Kniubas. Koridoriuje  sukurta jauki erdvė, kur galima atnešti perskaitytas knygas ir pasiimti dar neskaitytas. 

Aštuntokai bei 7m klasės mokiniai susitiko su Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacijos skyriaus vedėja Rasa Pekarskiene.