Renginiai

Pirmoji mūsų būrelio ,,Jaunieji metraštininkai“ išvyka. Stebuklingas M. K. Oginskio suolelis Vilniuje

Ar žinote, kur Vilniuje yra stebuklingas M. K. Oginskio suolelis, iš kurio sklinda paties M. K. Oginskio muzika? Jį galima rasti K. Sirvydo skvere, sostinės senamiestyje, netoli Prancūzijos ambasados.

2015 metai buvo paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais, ta proga Lenkijos ambasada Vilniui įteikė grojantį suoliuką. Ant suoliuko galima atsisėsti ir paspaudus mygtuką REKLAMA pasiklausyti M. K. Oginskio kūrinių, iš trumpo aprašymo sužinoti, kas buvo M. K. Oginskis.

M. K. Oginskis (1765–1833) -  asmenybė, pasižymėjusi daugeliu talentų. Tai politikas, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos Seimo narys, Vilniaus universiteto mokslo tarybos garbės narys, Lietuvos sukilėlių vyriausybės, Lietuvos tautinės Aukščiausiosios Tarybos narys, socialinių reformų idėjų puoselėtojas, memuarų rašytojas, kompozitorius. Tai žmogus, prisidėjęs prie baudžiavos panaikinimo, kultūros prieinamumo  ir visuomenės kūrybiškumo skatinimo.  M. K. Oginskis palaidotas Florencijoje, Italijoje.
 

___________________________

Vaida Porutienė Įrašo autorius:
Vaida Porutienė
Ankstesni įrašai


Spalio 10 d. Vilniaus Naujininkų mokyklos pirmokai, kaip ir daugelis kitų šalies pirmokų, šventė Pasaulinę košės dieną.

Spalio 5- osios ketvirtadienis Naujininkų mokykloje buvo šventiškas. Bendruomenė minėjo Mokytojų dieną.

Kalbų savaitės kūrybinės  dirbtuvės “Atrasiu  Lietuvą iš naujo…”.
Saulėtą rugsėjo rytą kartu su 8 a kl. mokiniais išvykome pakeliauti po Neries regioninį parką. 

Rugsėjo 15 dieną Vilniaus Naujininkų Seniūnų tarybos pirmininkė Agata Tichomirova  ir jos pavaduotoja Erika Zubkova dalyvavo Vilniaus mokinių savivaldų informavimo centro rudens forume, kuris vyko  Vilniaus miesto Savivaldybės tarybos posėdžių salėje.

Rugsėjo 14 dieną nuo pat ryto mikrorajono gyventojai ir svečiai buvo kviečiami  į  jau 16 metų vykstančios Naujininkų šventės renginius.